obfedSzucsSzűcs Valdó, a Zalaszám ZAC több világversenyt megjárt fiatal gátfutója ugyan már több korosztályos bajnokságot is megnyert, idén nagyot lépett előre az edzésmunkájában.

Angliai tanulmányai során John Hillier edző irányításával készül, míg Magyarországon Kámán Ferenc edző és egy nagyszerű pszichológus hölgy foglalkozik vele. Valdó magabiztosabb lett, izomzata átalakult, rátalált a helyes ritmusra.

Mindaz, amit a felkészülés során megtanult, verseny-szituációban is realizálódott. Bécsben, Pozsonyban, Párizsban és Chemnitzben sorra javította egyéni csúcsait. Ezekkel a versenyeredményekkel már korán bebiztosította Glasgowba, az Európa bajnokságra a jegyét. A hétvégi budapesti fedett pályás magyar bajnokság volt az utolsó akadály. Valdó ezt az utolsó futását remekül abszolválta, hisz élete legjobb teljesítményével - 7,69 mp--es országos ranglista vezető időeredménnyel fölényes győzelmet aratott és büszkén vehette át a bajnoki aranyérmet Kámán Ferenc edzőtől.

obfedSzucs

veilandviolettaA Zalaszám ZAC másik büszkesége,a súlylökő Veiland Violetta a tőle reálisan elvárt bajnok ezüstérmet hozta 15,52 m-res dobással. A világbajnok Márton Anita ezen a napon is legyőzhetetlen volt. Ugyanebben a versenyszámban Takács Dóra 10,99m-rel 10. lett.

Középtávfutásban Ott Benjamin 1500 m-en 4:06,0 perces időeredménnyel 7., míg 800 m-en 1:54,10 perces idővel 8. helyen ért célba.

A Zalaszám ZAC rövidtávfutói közül Baki Barna 200 m-en 22,57 mp-es teljesítménnyel 7. lett.

A 60 m-es síkfutásban B döntőt nyert Dienes Mátyás (7,07 mp) , 3. lett Baki Barna (7,16 mp), s a 6. helyen ért célba Nagy Pálma (7,99 mp).